Kayıt Ol Giriş Yap
Bugün En Çok Arananlar
felsefe, kitap, çanakkale, uçaklar, Bitkisel Tedavi, kanser, sağlıklı yaşam, kutsal, reiki, feng, tarih, roma, ebru, cinsellik, nazi, isveç, intihar, gözler, yeşil, osmanlı, Atatürk, masumiyet, ada
Detaylı
Arama
 Prof. H. C. Prof. Dr. İbrahim Atalay yazarına ait bütün kitaplar En Düşük Fiyat
Açıklamalı Türkçe İngilizce Doğa Bilimleri Sözlüğü
Açıklamalı Türkçe İngilizce Doğa Bilimleri Sözlüğü / Prof. H. C. Prof. Dr. İbrahim Atalay
1947 yılında Malatya´da doğan İbrahim ATALAY, 1969 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Enstitüsü´nden mezun oldu. İstanbul üniversitesi Orman Fakültesi´nden 1967´de "Toprak İlmi ve Ekoloji Sertifikası"nı aldı. 1970-1975 yılları arasında Orman Bakanlığı Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Genel Müdürlüğü ile Orman Ağaçları ve Tohumları Islah Enstitüsü Müdürlüğü´nde uzman "jeomorfolog" unvanı ile görev yaptı. Birçok akarsu havzasının "havza amenajmanı" projelerinin hazırlanmasında görev aldı. Orman Bakanlığı´nda başlattığı araştırmalarını üniversitedeki akademik çalışmaları ile birlikte sürdürdü. Türkiye´de sedir, kayın, ladin, kızılcam ormanlarının ekolojisini inceleyerek bu ormanları tohum transfer yönünden bölgelere ayırımını gerçekleştirdi. 1973´te bilim doktoru, 1978´de üniversite doçenti olan Atalay, 1987´de profesörlüğe yükseltildi. 1988-1996 yılları arasında uluslararası Jeolojik
Korelasyon Programı (GCP) görev alarak Kuvaterner de meydana gelen iklim değişmeleri, paleoortam ve karst konularında araştırma ve yayınlar yaptı. Ayrıca Ormancılık Araştırma Enstitüsü, TÜBİTAK, Orman Bakanlığı ve Dünya Bankası tarafından desteklenen çok sayıda araştırma projesi yaptı. Atalay, uluslararası alanda düzenlenen jeomorfoloji, toprak, karst, iklim değişmeleri, arazi degradasyonu gibi konularda düzenlenen birçok kongre, seminer ve sempozyuma katılarak 40´ı aşkın bildiri sunmuştur, uluslararası etkinlikleri kapsamında Orta Afrika, Orta Doğu´nun bazı ülkeleri dışındaki ülkelerin çoğunu inceleme fırsatı bulmuştur. Atalay, 15 kadarı üniversite ders, diğeri araştırma kitabı olmak üzere 40´ı aşkın kitaba, 35´i yabancı dilde olmak üzere 200´e yakın makaleye imza atmıştır.
Dr. Atalay´ı bilimsel çalışmaları ve yayınlarından dolayı, ABD´deki The American Biographical Institute 1995´de, Dünya´da Etkili 500 Lider (Five Hundred Leaders of Influence) arasına almıştır. İngiltere´deki The Biographical Centre of Cambridge, Coğrafya ve Ekoloji alanında Atalay´a Diploma of Merit derecesini vermiştir. 16 Haziran 2003´te Bükreş´te düzenlenen törende Atalay´a, Bükreş üniversitesi senatosu tarafından bilimsel araştırma, yayın ve uluslararası akademik işbirliğine yaptığı katkılarından dolayı bilimsel yönden onur kazanmış, bilimsel onuru taşıyan "Professoris Honaris Causa" unvanı ve diploması ile Bükreş üniversitesi Coğrafya Fakültesi´nce coğrafya alanında yaptığı özgün araştırma ve yayınlardan dolayı "Diploma de Excellenta Simon Mehedinti" diploması verilmiştir. Halen Dokuz Eylül üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Sosyal Alanlar Bölüm Başkanı ve Coğrafya Eğitimi Anabilim öğretim üyesi olarak görev yapan Atalay, bilimsel araştırma, yayın ve eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.
...

0,00 TL
(0 Satıcı)
Türkiye Coğrafyası ve Jeopolitiği
Türkiye Coğrafyası ve Jeopolitiği / Prof. H. C. Prof. Dr. İbrahim Atalay
1947 yılında Malatya´da doğan İbrahim ATALAY, 1969 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Enstitüsü´nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi´nden de 1967´de "Toprak İlmi ve Ekoloji Sertifikası"? aldı. 1970-1975 yılları arasında Orman Bakanlığı´nda Ağaçlandırma ve Erozyonu Kontrol Genel Müdürlüğü ile Orman Ağaçları ve Tohumları Islah Enstitüsü Müdürlüğü´nde uzman "jeomorfolog" unvanı ile görev yaptı. Birçok akarsu havzasının "havza amenajmanı" projelerinin hazırlanmasında görev aldı. Orman Bakanlığı´nda başlattığı araştırmalarını üniversitedeki akademik çalışmaları ile birlikte sürdürdü. Türkiye´de sedir, kayın, ladin, kızılcam ormanlarının ekolojisini inceleyerek bu ormanları tohum transferi yönünden bölgelere ayırımını gerçekleştirdi. 1973´te bilim doktoru, 1978´de üniversite doçenti olan Atalay, 1987´de profesörlüğe yükseltildi. 1988-1996 yılları arasında Uluslararası Jeolojik Korelasyon Programı (IGCP) görev alarak Kuvaterner´de meydana gelen iklim değişmeleri, paleoortam ve karst konularında araştırma ve yayınlar yaptı. Ayrıca Ormancılık Araştırma Enstitüsü, TÜBİTAK ve Orman Bakanlığı ve Dünya Bankası tarafından desteklenen çok sayıda araştırma projesi yaptı.
Atalay, uluslarası alanda düzenlenen jeomorfoloji, toprak, karst, iklim değişmeleri, arazi degradasyonu vb. konulanda birçok kongre, seminer ve sempozyuma katılarak 40´ı aşkın bildiri sunmuştur. Uluslararası etkinlikleri kapsamında Orta Afrika, Orta Doğu´nun bazı ülkeleri dışındaki ülkelerin çoğunu inceleme fırsatı bulmuştur. Atalay, 15 kadarı üniversite ders, diğeri araştırma kitabı olmak üzere 40´ı aşkın kitaba, 35´i yabancı dilde olmak üzere 200´e yakın makaleye imza atmıştır. Dr. Atalay´ı, bilimsel çalışmaları ve yayınlarından dolayı, ABD´deki The American Biographical Institute 1995´de, Dünya´da Etkili 500 Lider (Five Hundred Leaders of Influence) arasına almıştır. İngiltere´deki The Biographical Centre of Cambridge, Coğrafya ve Ekoloji alamda Atalay´a Diploma of Merit derecesini vermiştir. 16 Haziran 2003´te Bükreş´te düzenlenen bir törende Atalay´a, Bükreş Üniversitesi senatosu tarafından bilimsel araştırma, yayın ve uluslararası akademik işbirliğine yaptığı katkılarından dolayı bilimsel yönden onur kazanmış, bilimsel onuru taşıyan anlamına gelen "Professoris Honoris Causa" unvanı ve diploması ile Bükreş Üniversitesi Coğrafya Fakültesi´nce coğrafya alanında yaptığı özgün araştırma ve yayınlardan dolayı "Diploma de Excellenta Simon Mehedinti" diploması verilmiştir. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Sosyal Alanlar Bölüm Başkanı ve Coğrafya Eğitimi Anabilim öğretim üyesi olarak görev yapan Atalay, bilimsel araştırma, yayın ve eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.
...

14,40 TL
(1 Satıcı)
       
 
 
1


Blog  l  Bize Ulaşın  l  Kayıt Ol  l  Giriş Yap
[email protected] - Copyright © 2008-2009 . Enucuzkitap.com